Схвалено стратегію розвитку профтехосвіти, – МОН

Міністерство освіти схвалило Стратегію розвитку професійно-технічної освіти на період до 2023 року.

Таке рішення було прийняте під час засідання колегії МОН.

Як повідомляють у відомстві, оновлення системи професійно-технічної освіти впродовж наступних 3 років буде відбуватись за чотирма ключовими напрямами. Це побудова ефективної системи управління, посилення співпраці закладів із бізнесом, покращення змісту та якості такої освіти, а також її популяризації.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, глобалізаційні виклики, що постали перед сучасною системою освіти, вимагають нових рішень і від професійно-технічної освіти.

«Сьогодні основні тренди в бізнесі – це запровадження раціональних моделей споживання і виробництва, перехід на цифрову економіку, забезпечення можливостей для навчання людини впродовж життя. Наша Стратегія є відповіддю на цей запит. Вона допоможе системі стати конкурентоспроможною, задовольнити потреби ринку праці та потреби особистості в професійній реалізації», – зазначив Сергій Шкарлет.

Наразі документ визначає основні проблеми сфери, цілі та завдання. У планах відомства – посилення автономії закладів освіти, створення інформаційної системи управління освітою (EMIS), продовження розроблення стандартів професійно-технічної освіти на компетентнісній основі тощо.

Крім цього, у Стратегії закладені завдання, які мають посилити співпрацю бізнесу та профтехів через такі інструменти, як дуальна форми освіти, спільне створення освітніх програм та впровадження податкових пільг, інших економічних стимулів для роботодавців.

Очікується, що в результаті співпраці закладів та бізнесу рівень працевлаштування випускників має становити не нижче 80%.

Ще одним важливим завданням є популяризація галузі. Вона полягає в тому, щоб допомогти закладам побудувати сильний імідж та змінити ставлення українців до вступників, які обирають робітничі професії.

Після доопрацювання з урахуванням висловлених пропозицій Стратегія розвитку професійно-технічної освіти на період до 2023 року буде подана Кабінету Міністрів України на затвердження.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.