Забезпечення освітніх можливостей в Україні для мешканців анексованого Криму є стратегічним завданням Міністерства освіти і науки України. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу 16 червня на парламентських слуханнях. Темою слухань була: «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та способи».
«Міносвіти вбачає своє завдання в тому, щоб створити всі можливості для дітей-переселенців із Криму, а також тих, хто залишився на анексованих територіях, щоб вони могли здобути якісну українську освіту. Для цього ми розпочали широку інформаційну кампанію, створили освітні центри «Україна-Крим», що допоможуть вступникам із Криму потрапити до українських вищих навчальних закладів, а також спеціально організовано додаткову сесію ЗНО з 2 до 9 липня», – розповіла Лілія Гриневич під час виступу із трибуни Верховної Ради України.
У стратегічній перспективі міністр означила необхідність робити акцент на гуманітарно-світоглядному аспекті реінтеграції Криму в Україну.
«Повернення Криму – це повернення кримчан. Це не буде легкий процес і кожен рік під російською окупацією ускладнюватиме нам завдання. Саме тому для нас має бути принциповою боротьба за людей. Ми маємо створити такі умови для українців, росіян, татар та інших народів Криму, щоб вони прагнули в Україну, здобували нашу освіту, реалізовувалися як щасливі та успішні люди», – із доповіді Лілії Гриневич на парламентських слуханнях.
Довідково: 14 червня 2016 року Міністерство освіти і науки України своїм наказом визначило уповноважені вищі навчальні заклади, які мають організувати роботу освітніх центрів «Крим-Україна»:
1.Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
2. Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет
3. Запорізький національний університет
4. Чорноморський державний університет імені Петра Могили
5. Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ «Університет банківської справи»
6. Національний університет «Львівська політехніка»
7. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
8. Херсонський державний університет
9. Херсонський національний технічний університет
10. Херсонська державна морська академія
11. Таврійський національна університет імені В. І. Вернадського (м. Київ)
12. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.