Щодо прийому документів від вступників на підставі свідоцтва про народження, – МОН

Дозвіл для прийому документів на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів за свідоцтвом про народження можуть надавати самі керівники коледжів чи технікумів. Відповідний лист було надіслано в усі заклади вищої освіти та ДП «Інфоресурс» сьогодні, 9 липня 2018 року.

Такий дозвіл надається через те, що в Міністерство надходить велика кількість запитів від вступників, які вчасно не отримали паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або ID-картки). Весь минулий тиждень МОН самостійно розглядало такі заяви та надавало дозволи вишам на прийом документів. Наразі їх опрацьовано близько 400.

Але щоб покращити оперативність прийняття рішень, адже прийом документів на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів завершується 14 липня, МОН дозволило надавати відповідні дозволи керівникам коледжів, технікумів та прирівняних до них закладів.

Водночас у листі підкреслюється, що на час зарахування вступник обов’язково має подати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Відповідно до закону одним з таких документів є паспорт громадянина України (зокрема, у вигляді ID-картки). При цьому свідоцтво про народження не належить до переліку документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. 

Також у листі МОН звертає увагу на рішення Верховного Суду від 26.03.2018 року № 806/3265/17 (№ ПЗ/9901/2/18) у зразковій справі про оформлення паспорта громадянина України. У ньому, зокрема, йдеться: «Альтернативи формі паспорта громадянина України (ID-картки з безконтактним електронним носієм інформації) ні Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», ні урядові нормативно-правові акти, прийняті на його виконання, не передбачають, як і винятків із загального для всіх громадян України обов’язку отримати цей документ у встановленому порядку і встановленій формі – ID-картки з безконтактним електронним носієм інформації».

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.