АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Роз’яснення щодо встановлення доплат для асистентів

Як правильно нараховувати доплати вчителям та іншим педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, які працюють в інклюзивному класі? Роз’яснення щодо встановлення доплат підготувало Головне управління Держпраці в Дніпропетровській області.

З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство в закладах загальної середньої освіти організовуються класи з інклюзивним навчанням. Така організація відбувається відповідно до Порядку з організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 872.

Інклюзивний клас або клас з інклюзивним навчанням – це клас у закладі загальної середньої освіти, у якому серед інших дітей навчаються одна – три (одна – дві) дитини з особливими освітніми потребами.

У листі Міністерства освіти і науки України №2.5-2087 від 09.08.2018 та Постановою Кабінету Міністрів України №72 від 14.02.2018 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності», відповідно до яких встановлено доплату в граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам і помічникам вихователів в інклюзивних класах (групах) усіх закладів освіти.

Зазначена доплата встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі (групі), тільки за години роботи у інклюзивних класах (групах). Конкретний розмір доплати встановлює керівник закладу, ураховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі (групі), складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми, тощо.

Тобто така доплата встановлюється усім вчителям та іншим педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, які працюють в інклюзивному класі (групі), але не на все навантаження, а тільки за години роботи у таких класах (групах).

Оскільки посада асистента вчителя інклюзивних класів вводиться в закладах загальної середньої освіти саме для роботи в інклюзивних класах, то таким працівникам зазначена доплата встановлюється на все навантаження за цією посадою.

Вам також має сподобатись...