Реформування української школи із доопрацьованим законопроектом «Про освіту»

pro_osvitu_zakonМіністерство освіти і науки підтримує законопроект «Про освіту», доопрацьований робочою групою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти для його внесення до парламенту на повторне перше читання. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей на розширеному засіданні профільного Комітету ВР України з обговорення проекту закону України «Про освіту» (повторне перше читання, реєстр. № 3491 від 28.12.2015 р.) 30 березня 2016 року.

За словами Павла Хобзея, базовий законопроект у доопрацьованій редакції дає змогу починати спільну роботу над реформою школи, не чекаючи спеціального закону «Про загальну середню освіту». «З цим законопроектом ми можемо стартувати для побудови нової української школи, з новою культурою, з новими підходами», – наголосив заступник міністра.

Павло Хобзей зазначив, що уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з 1-го класу. Міністерство освіти і науки також наполягає, щоб зміни у старшій школі розпочалися з 1 вересня 2018 року. Така позиція пояснюється кількома причинами. Перша – учні, які навчаються сьогодні в 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас. У цей час для них треба буде розробляти нові програми і підручники, якщо вони продовжуватимуть навчатися за старою системою. І це не дає можливості відтягнути початок реформи старшої школи на більш пізній час, адже підручники мають змінювати лише через 5 років. Але основна причина початку змін – це те, що суспільство дійсно на них чекає. «Батьків найбільше цікавлять зміни в початковій школі, коли відбувається соціалізація дитини, а також у старшій школі. Саме тоді постає питання, які подальші траєкторії кар’єрні чи навчання матимуть їхні діти», – пояснив Павло Хобзей.

Заступник міністра переконаний, що починати готувати мережу шкіл до змін треба вже зараз. У суспільстві є розуміння того, що старша школа має бути профільною. Водночас неможливо робити профільну освіту, якщо в паралелі тільки два класи. «Треба надати право дітям обирати кілька профілів, а це можна забезпечити тільки тоді, коли є достатня кількість учнів в одній паралелі, де можна формувати різні групи»,-  додав Павло Хобзей.

Водночас профільна школа дасть можливість позбутися такого явища, як репетиторство, що є вимушеним кроком батьків для того, щоб надолужити кількість годин із необхідного учню предмета. Окрім того, в профільній школі буде задіяна професійно-технічна освіта, а це стане запобіжником того, в якому стані зараз опинилася ця сфера.

На розширеному засіданні Комітету ВР України з питань науки і освіти було прийнято рішення винести доопрацьований законопроект «Про освіту» для розгляду в повторному першому читанні з пропозицією щодо окремого закону про вищу профільну освіту.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.