Принцип децентралізації у реформуванні професійної освіти в Україні

Напередодні у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад.

Головним питанням зустрічі була децентралізація влади та передача повноважень на місцеві рівні. На зустрічі було обговорено проект нової концепції професійної освіти в Україні, заснованої на принципі децентралізації.

Учасниками засідання були Президент Асоціації Сергій Чернов, інші члени Асоціації, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, представники інших відомств, керівники обласних держадміністрацій, представники громадських організацій.

Як зазначили учасники зустрічі, питання децентралізації – як фінансової, так і управлінської – сьогодні є дуже очікуваним в українському суспільстві та потребує якнайшвидшої реалізації, починаючи із законодавчого рівня; адже, за словами керівників обласних державних адміністрацій, відкладання цієї реформи призводить до загострення настроїв громадян у регіонах.

Було вирішено підготувати звернення до вищих посадових осіб держави щодо негайного внесення нормативно-правових змін, аби розпочати децентралізацію влади та реформу місцевого самоврядування в регіонах.

«Децентралізація є також пріоритетом в освітній політиці Міністерства освіти і науки і, зокрема, на ній побудована нова концепція професійної освіти в Україні»,– зазначив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський.

Відповідно до вищезгаданого та зі слів уповноважених осіб, в обов’язки Міністерства повинно входити лише формування освітньої політики та змісту освіти з опорою на громадянське суспільство.

«Питання щодо кадрів, призначення чи звільнення керівників навчальних закладів, регулювання фінансів, – ці повноваження і відповідальність за них мають бути зосереджені на регіональному рівні», – наголосив Павло Полянський.

Також, Міністерство освіти і науки пропонує на розгляд громадськості переформатувати професійно-технічні заклади на рівні району чи області у багатопрофільні з вузькопрофесійних, якими вони є зараз (наприклад, аграрний професійний коледж, кулінарний професійний коледж тощо). Слід зазначити, що нові професійні коледжі готуватимуть фахівців усіх без винятку спеціальностей, яких потребує даний регіон.

За такої моделі навчальний заклад отримуватиме кошторис на весь рік, і директор навчального закладу та місцева громада самі визначатимуть, які спеціалісти і на який період їм потрібні.

За підсумками засідання у розглянутих напрямках буде підготовлено проект рішення щодо механізму децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

За матеріалом: Офіційний веб-сайт МОН України

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.