Перспективи проведення ЗНО у 2016 році, – Ігор Лікарчук

zno_probnoeЯк зазначив Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти, проведення ЗНО у 2016 році є майже неможливим. Він зазначив п’ять підстав для такої заяви.

Перша. Під час слідчих дій були вилучені сервери УЦОЯО, комп’ютерна техніка, програмне забезпечення. Що стосується їх повернення, то це може відбутись не скоро. Принаймні так стверджують юристи, які знаються на судовій практиці.

Для відновлення апаратного і програмного забезпечення технологічного проведення зовнішнього незалежного оцінювання знадобиться не менше 10 – 11 місяців напруженої  роботи команди програмістів. Крім того, потрібні кошти, проведення численних тендерних процедур.

Друга. В УЦОЯО було вилучено всю базу тестів, а це 40 тисяч каліброваних завдань для сертифікованих робіт. Де ці завдання, в якому вони стані – невідомо. Отже, тести доведеться готувати вручну із завдань, які будуть придумані на ходу. «Ми не гарантуємо якісних валідних сертифікаційних робіт у зв’язку з цією ситуацією», – наголосив Ігор Леонідович.

Третя. В УЦОЯО застаріла техніка. І нового сезону обладнання не витримає, адже останнього разу техніка оновлювалась у 2008 році. Відтоді центр  не отримував копійки на оновлення засобів. 60 % співробітників працюють на власних ноутбуках.

Четверта. У проекті держбюджету на проведення ЗНО передбачається 109 млн гривень, а це на 10-11 млн гривень більше, ніж цього року. Хоча кількість тестувань, за планами, затвердженими МОН, має зрости в 3,5 разу.

П’ята. УЦОЯО й регіональні центри за останні півтора місяця втратили кількох високопрофесійних фахівців, яких сьогодні замінити ніким. «Процес відтоку наростає. Система ЗНО трималась на ентузіазмі та великому бажанні її працівників зробити реформу. Ми її зробили. На застарій техніці, сидячи вдвох на одному стільці, утрьох за одним столом. Ці люди систему сьогодні залишають. З причин, які, мабуть, зрозумілі всім. Ось на цьому базується мій висновок про перспективи ЗНО-2016», – підсумував директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.