АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Опозиційний блок вимагає від Ради відновити фінансування ПТУ

ptu_finОпозиційний блок вимагає від Верховної Ради відновити фінансування професійно-технічної освіти на найближчому пленарному тижні.

«Президентське вето на закони від 4 лютого відбирає можливість виживання ПТУ. Необхідна реформа, яка дасть середній професійній освіті вижити в сучасних умовах. До її впровадження потрібно відновити фінансування ПТУ на рівні 2015 року», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що після рішення уряду передати фінансування ПТУ з місцевих бюджетів, з 1 січня 78 профтехучилищ у 14 областях не отримують жодних грошей. «Під загрозою вся галузь – більш як 800 установ, понад 300 тисяч учнів», – наголошується в заяві партії.

Зазначається, що таке рішення рік тому призвело до закриття 83 дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Як відомо, 4 лютого парламент прийняв рішення про виділення на потреби ПТУ 998 млн гривень. Однак президент Петро Порошенко ветував цей закон.

«Через непродуману політику влади до 2016 року кількість ПТУ скоротилася з 1246 до 814, кількість учнів – з 643 до 315 тисяч», – йдеться в повідомленні.

У Опоблоці виступають за реформу ПТУ, зорієнтувавши їх на забезпечення потреб ринку праці. «На період до завершення реформування системи професійної освіти зберігати її фінансування на рівні, не нижчому від попереднього», – йдеться в заяві партії.

Нагадаємо, педагоги перекрили вулицю Грушевського в Києві з вимогою повернути фінансування ПТУ з держбюджету. Мітингувальники заявляли, що новий бюджет 2016 року загрожує знищенням системи профтехосвіти (ПТО).

Вам також має сподобатись...