Обговорення нагальних питань розвитку української освіти

Напередодні відбулася Всеукраїнська нарада з питань загальної середньої освіти, в якій взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Гриневич, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та понад 300 учасників з регіонів і представників громадськості.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський зазначив, що Міністерство освіти і науки України зараз працює у двох напрямках: забезпеченні навчального процесу та напрацюванні майбутніх змін. Також, Міністерство зацікавлене у залученні громадськості до дискусії, обговорення та прийняття спільних рішень.

Пропозиції, що були винесені на Всеукраїнській нараді стосувалися навчальної програми (її зміни), проведення Державної підсумкової атестації та акредитації навчальних закладів, вибору підручників, актуальності проведення літніх оздоровчих таборів при школах, питання підтримки приватної освіти, а також  обговорення питань впровадження 12-річної загальної середньої освіти та обґрунтування її переваг.

Також, до зміни було запропоновано збільшення кількості годин та доопрацювання програми предмету «Захист Вітчизни», повернення до навчальних планів предмету «Етика» та курсу морально-духовного спрямування на вибір батьків, вивчення другої іноземної мови з 5 класу за наявності відповідних умов та бажання шкіл, перекомпонування навчальних годин між алгеброю та геометрією у 7 класі.

 «Старша школа має бути профільною та готувати глобальну людину. Загалом освіта має орієнтуватися на дитину, її завдатки та потреби» – підкреслив Василь Кремень.

Також, Павло Полянський розповів про плани Міністерства стосовно шкільних підручників. Відтепер Міністерство не матиме впливу на вибір підручників, адже цим займатимуться експерти. Треба зазначити, що була знята попередня заборона на використання підручників та посібників, які були надруковані до 2012 року. Отже, з цього часу вибір навчальних матеріалів буде на відповідальності педагогів. Загалом, Міністерство освіти прагне демонополізації, децентралізації роботи та скасування бюрократичної системи.

«Нині на часі робота над новим проєвропейським законом про освіту. Українці мають бути конкурентоспроможними у світі. Сьогодні для цього є всі умови: запит на зміни у держави та підґрунтя для розвитку системи освіти» – наголосила Лілія Гриневич.

За матеріалами: Урядовий портал

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.