Нова модель здобуття середньої освіти, – Павло Полянський

pro_documenty_ocup_terПід час брифінгу про реформування освіти, який відбувався в Клубі Кабінету Міністрів Павло Полянський зазначив, що відповідно до Закону «Про освіту» модель здобуття середньої освіти буде істотно змінена.

Як зазначив Павло Полянський, зараз для МОН пріоритетним є концептуально реформувати та змінити українську освіту спільно з громадянським суспільством. «Без участі громадськості робити зміни в освіті недоречно і неправильно. Міністерство спільно з експертами працювало над новими трьома законами – рамковий Закон «Про освіту», закони «Про професійну освіту» і «Про наукову та науково-технічну діяльність» – і вже найближчими днями презентує їх суспільству», –  повідомив заступник міністра.

Публічні школи мають бути безкоштовними та загальнодоступними, тоді освіта буде вигідною для громадян.

Законопроект «Про освіту» впроваджує для учнів нову модель середньої освіти, яка буде здобуватися впродовж 12 років і матиме наступну структуру:

– з 1 по 5 класи – початкова школа;

– з 6 по 9 класи – базова школа;

– з 10 по 12 класи – профільна старша школа.

Головною метою впровадження 5-річної початкової школи – є скорочення кількості предметів, що дасть змогу зменшити навчальне навантаження на дітей. У старшій школі учні обиратимуть або професійний профіль, або академічний, що у свою чергу, теж дасть змогу зменшити кількість навчальних предметів.

Підготовка педагогів та їх мотивацію теж буде змінено.

Зміни у новому законі «Про професійну освіту» вплинуть на підготовку учнів у професійних закладах, а саме на визначення необхідних для ВНЗ спеціалістів. Але регулюватимуть цей процес колегія стейкхоледрів (представники приватного бізнесу, державних установ, громадськості, які зацікавлені у розвитку свого регіону), а не одна людина.

Також, у майбутньому буде впроваджено новий тип закладу – регіональний центр професійної освіти, який відповідатиме за підготовку спеціалістів для свого регіону за багатьма напрямами (від операторів до механіків).

Павло Полянський висловив сподівання, що новий навчальний рік розпочнеться вже з новими законами, і наголосив, що ці законопроекти передбачають децентралізацію влади, а, отже, на регіональний рівень буде передана значна кількість повноважень разом із великою відповідальністю.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.