Найбільш невдалі рішення у ІТ – індустрії

Відкриває цей список дуже відома у всьому світі компанія Apple, яка зробила досить невдале рішення, коли продала ліцензію на віконний інтерфейс для Microsoft Windows 1.0, але відмовилася продавати ліцензію на MacOS, що пропонував зробити їм сам Білл Гейтс. Зараз MacOS могла б бути  стандартною операційною системою для персональних комп’ютерів – але керівництво Apple вирішило, що їх система і так всіх переможе, тому й сенсу немає її ліцензувати.

Значну помилку у свій час зробила і компанія Intel, адже відмовилася від угоди з Apple по виробництву процесорів для iPhone, так як недооцінила обсяг передбачуваного виробництва і вирішила, що це не принесе їм прибутку.

Керівництво відомого веб-ресурс mySpace у 2005 році мали можливість купити Facebook за $ 75 мільйонів, однак цією пропозицією вони не скористалися. Оскільки це була найпопулярніша соціальна мережа на той момент, медіамагнат Руперт Мердок вирішив придбати її. Він відразу почав проводити агресивну політику монетизації, обвішав сайт рекламою, в результаті чого популярність сервісу впала, а користувачі перейшли в Facebook.

Комп’ютер Apple I могли б випускатися під іншим брендом, якщо б компанія Hewlett Packard у свій час не відпустила б Стіва Возняка, адже мала право на все, що він винаходив. Виробництво комп’ютерів Apple I Стів Возняк сам пропонував їм налагодити кілька разів, але всі намагання були марними, і керівництво компанії Hewlett Packard просто відпустило його.

Всім відома компанія IBM володіла правами на виробництво чіпів Pentium, але позбулася їх з метою виготовити більшої кількості 486 процесорів.

Yahoo могла б бути інвестором компанії Google, адже вони зверталися до керівництва Yahoo з проханням отримати інвестиції у нову технологію інтернет-пошуку, але не отримали підтримки. У 2000 році вони все-таки побачили потенціал в Google, і стали використовувати його пошукову систему на своєму сайті, чим сприяли розкручуванню Google. У 2002 році Yahoo могла купити Google за $ 3 мільярди, але угода зірвалася.

Власник компанії Groupon Андрю Мейсон відмовився від пропозиції продати свій сервіс компанії Google за $ 6 мільярдів. Замість цього він вирішив піти на біржу, та підняти на продаж акцій $ 700 мільйонів. Деякий час компанія оцінювалася в $ 12 мільярдів, але потім компанія не виконала своїх обіцянок перед акціонерами, через що її вартість швидко пішла вниз.

Закінчує нас список відомих, невдалих рішень компанія Kodak, адже у свій час могла стати еталоном цифрових камер, адже перший апарат був розроблений та створений в надрах компанії у 1975 році. Але через побоювання, що вона витіснить їх плівковий бізнес, вони не займалися цією технологією аж до середини 90-х років. Коли вони усвідомили свою помилку, було вже надто пізно.

За матеріалом: Geektimes

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.