МОН працює над реалізацією трьох кроків фінансової прозорості

“Наразі МОН працює над реалізацією трьох кроків фінансової прозорості, що унеможливлять корупцію, а також сприятимуть поінформованості батьків щодо роботи школи”, –   розповіла радниця міністра освіти і науки Оксана Макаренко під час прес-брифінгу “Іспит директора школи: відкрита дискусія про фінансову звітність навчальних закладів”.

Вона зазначила, що нещодавно прийнятий Закон “Про освіту” має створити прозорі умови для взаємодії між місцевими управліннями освіти, адміністраціями шкіл та батьками. І, перш за все, це стосується питань розподілу коштів, які надходять до навчального закладу. Ці умови  допоможуть контролювати бюджет, а також збільшать вплив батьків у прийнятті рішень.  Реалізація нових умов відбуватиметься за рахунок впровадження 3 елементів.

Перший крок – це фінансовий контроль, де директори на вимогу Закону мають звітувати про надходження та витрати коштів. Фінансові звіти повинні розміщуватись  на сайті школи або засновника закладу (здебільшого, це місцеві органи влади).

Наступний крок – це виборність самих керівників. Директорів обиратимуть за конкурсом представники ГО, педагогічний колектив та батьки.

І третій елемент – розвиток автономії шкіл у межах процесів децентралізації.

Під час брифінгу освітяни та активісти ГО поділились досвідом та зауваженнями щодо складення фінансової звітності. Приміром, проведення тематичних тренінгів для директорів, а також уніфікована форма звітності полегшили б це завдання. Також, на думку освітян, варто врахувати й різні бюджетні запити навчальних закладів.

“Прийнятий Закон “Про освіту” є рамковим. Тож зараз кожен може взяти участь у доопрацюванні Закону “Про загальну середню освіту”. Долучитися можна у різний спосіб: поділитися досвідом чи спостереженнями на сайті nus.org.ua; приєднатись до робочої групи, яка працює над законом; не нехтувати вже існуючими змінами, а застосовувати їх на практиці”, – додала Оксана Макаренко.

Нагадаємо, на вимогу Закону “Про освіту” до 1 грудня 2017 року всі школи мали оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.