Конфлікт між МОН та академічною спільнотою вичерпано

zdacha_zno_monСпільний брифінг віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка, Міністра освіти та науки Сергія Квіта, директора Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Мирослава Поповича, ректора Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Леоніда Губерського та директора Інституту історії України НАНУ Валерія Смолія охолодив пристрасті, що нещодавно розгорілися у академічній спільноті щодо наказу МОН про відміну обов’язкового вивчення гуманітарних дисциплін в українських вищих навчальних закладах.

Ініціатором наради, на якій обговорювалося рішення МОН виступив віце-прем’єр-міністр культури В’ячеслав Кириленко. За підсумками наради її учасники погодились, що «філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти, а кількість годин на їхнє викладання збільшити. Усі правові колізії, що виникли у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту», будуть вирішенні шляхом опрацювання та оприлюднення наказу Міністерства освіти і науки, який вміщуватиме всі необхідні рекомендації автономним університетам щодо збереження викладання історії, філософії, історії української культури».

Міністр освіти та науки Сергій Квіт, коментуючи причину, що спонукала до появи відкритого листа до керівництва МОН з приводу відміни обов’язкового вивчення філософсько-гуманітарних дисциплін в українських вишах зазначив, що «занепокоєність громадськості щодо викладання дисциплін гуманітарного блоку виникла під час запровадження автономії університетів, в той час, коли вищий навчальний заклад сам вирішує, які предмети є обов’язковими». Він пообіцяв надати університетам рекомендації про те, як організувати навчальний процес на перехідний період, наголосивши, що згідно із новим Законом про вищу освіту запроваджено принцип вибірковості предметів, адже саме 25% дисциплін обиратимуться студентами, і вони самі формуватимуть траєкторію свого навчання.

Вам також має сподобатись...

 • Новини

 • Оновлення

 • Онлайн додаток Веб Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Залишити запит

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

  Пакети послуг технічної підтримки

  Послуги
  Базовий
  Стандартний
  Розширений
  Розробка нової звітності
  ні
  ні
  так
  Консультації по skype/Робоча група
  ні
  ні
  так
  Консультації по email
  ні
  так
  так
  Оновлення до нової версії
  так
  так
  так
  Форум
  Ні
  Ні
  так
  % від діючої вартості системи в рік
  10%
  15%
  25%

  Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

  Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

  АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Деканат

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  АСУ ВНЗ: Повна версія

  Заповніть форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом

  Замовити розрахунок

  Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.