АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Конфлікт між МОН та академічною спільнотою вичерпано

zdacha_zno_monСпільний брифінг віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка, Міністра освіти та науки Сергія Квіта, директора Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Мирослава Поповича, ректора Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка Леоніда Губерського та директора Інституту історії України НАНУ Валерія Смолія охолодив пристрасті, що нещодавно розгорілися у академічній спільноті щодо наказу МОН про відміну обов’язкового вивчення гуманітарних дисциплін в українських вищих навчальних закладах.

Ініціатором наради, на якій обговорювалося рішення МОН виступив віце-прем’єр-міністр культури В’ячеслав Кириленко. За підсумками наради її учасники погодились, що «філософські, історичні та інші українознавчі дисципліни у вищій освіті необхідно зберегти, а кількість годин на їхнє викладання збільшити. Усі правові колізії, що виникли у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про вищу освіту», будуть вирішенні шляхом опрацювання та оприлюднення наказу Міністерства освіти і науки, який вміщуватиме всі необхідні рекомендації автономним університетам щодо збереження викладання історії, філософії, історії української культури».

Міністр освіти та науки Сергій Квіт, коментуючи причину, що спонукала до появи відкритого листа до керівництва МОН з приводу відміни обов’язкового вивчення філософсько-гуманітарних дисциплін в українських вишах зазначив, що «занепокоєність громадськості щодо викладання дисциплін гуманітарного блоку виникла під час запровадження автономії університетів, в той час, коли вищий навчальний заклад сам вирішує, які предмети є обов’язковими». Він пообіцяв надати університетам рекомендації про те, як організувати навчальний процес на перехідний період, наголосивши, що згідно із новим Законом про вищу освіту запроваджено принцип вибірковості предметів, адже саме 25% дисциплін обиратимуться студентами, і вони самі формуватимуть траєкторію свого навчання.

Вам також має сподобатись...