АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

ІТ спеціальності у ВНЗ орієнтовані на запити абітурієнтів та ІТ-бізнесу, – Віктор Валєєв

it_industriya_monПерегляд спеціальностей у ВНЗ повинен бути орієнтований на запити абітурієнтів та бізнесу, але не повинен завдати шкоди ефективним ВУЗам, що здійснює якісну підготовку. Про це на круглому столі «Нова структура ІТ спеціальностей для вузів» заявив директор Асоціації «Інформаційні Технології України» Віктор Валєєв, передає IT Expert.

За його словами, сьогодні Міністерство освіти і науки (МОН) розробляє нову структуру спеціальностей для вузів. Передбачається, що підготовка здійснюватиметься за 27 областями знань і 96 спеціальностями. Також передбачається, що ВНЗ готуватимуть ІТ фахівців за 5 спеціальностями: інженерія програмного забезпечення (ПО), комп’ютерні науки та інформаційні технології, комп’ютерна інженерія, системний аналіз та інформаційна безпека.

«Сьогодні ж кількість ключових спеціальностей, на яких готують фахівців для різних секторів сфери ІТ – 12, тому реформа викликає природні побоювання представників ВНЗ щодо можливого скорочення кафедр та викладацького складу», – наголошує Віктор Валєєв.

За його словами, найбільшою популярністю серед абітурієнтів користується спеціальність «Програмна інженерія», орієнтована на підготовку розробників ПЗ. Конкурс на цю спеціальність стабільно зростає і в 2014 році склав 15 осіб на одне бюджетне місце. Оскільки бюджетних місць не вистачило для всіх бажаючих, 25% першокурсників проходять навчання за цією спеціальністю за контрактом. Максимальний же обсяг держзамовлення і набору абітурієнтів у 2014 році припав на спеціальність «Комп’ютерні науки» – 2600 бюджетних місць і 2700 зарахованих відповідно, частка контрактників складає всього 4%.

Слід зазначити, що на загальну думку ІТ – бізнесу проблемою структури ІТ спеціальностей українських ВНЗ є «уявне розмаїття» спеціальностей, які з точки зору придбаних практичних навичок по суті мало чим відрізняються один від одного.

Інша проблема – орієнтація вищої ІТ освіти на підготовку фахівців «широкого профілю». На думку багатьох ВНЗ, їх ІТ – випускники, можуть і налаштовувати локальні мережі, і розробляти ПЗ, і займатися веб – дизайном, що в реальності потребує трьох абсолютно різних професійних спеціалізацій.

Вам також має сподобатись...