АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Головне завдання – навчити дітей мислити, – Лілія Гриневич

Зовнішнє незалежне оцінювання вимагає від учнів завчити матеріал, але не дозволяє проаналізувати подану інформацію. Про це в інтерв’ю Економічним відомостям сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«ЗНО – дзеркало української школи, яка сьогодні не вимагає комплексного мислення. Вона вимагає завчити матеріал і навіть немає часу, аби учень міг проаналізувати подану інформацію, піддати сумніву чи знайти аргументи на її користь. І саме це ми маємо змінити в нашій школі. Тобто, наше завдання – навчити дітей мислити: починаючи від медіа-грамотності (адже ми живемо в часи гібридної війни) і завершуючи вирішенням комплексних проблем та практичних життєвих завдань», – зазначила міністр.

За її словами, учні мають не ховатися від викликів, а вміти їх вирішувати. І цьому має навчити школа.

«Тому, коли ми говоримо про концепцію Нової української школи, яка ґрунтується на компетентностях ХХІ ст. – саме це маємо на увазі. Проблема в одному: що до повноцінного запровадження реформи довгий шлях, а дітям треба оновлювати навчання вже зараз», – сказала міністр.

Вона нагадала, що Міністерство освіти вже переглянуло програми для 5-9 класів з елементами запровадження компетентнісного навчання і у серпні вони, а також додаткові матеріали будуть представлені вчителям.

Вам також має сподобатись...