АСУ «ВНЗ»

Автоматизована система керування ЗВО всіх рівнів акредитації

Бюджетні закони в освіті

Парламент розглянув низку бюджетних законів, що безпосередньо стосуються сфери освіти. А саме – найчутливіших питань: оплати праці, стипендіального забезпечення, фінансування професійно-технічних і загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, законопроект № 5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» парламент 227 голосами ухвалив за основу і в цілому, а законопроект № 5131 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» 229 голосами – за основу.

Щодо зарплати та стипендії

Законопроект № 5130 профільний парламентський комітет того ж дня рекомендував відхилити. Проти його ухвалення виступили й профспілки. Студенти влаштували флешмоб у соцмережах, а також створили електронну петицію.

Отже, цей закон передбачає, зокрема, зміни в законодавстві про оплату праці, а також реформування стипендійного забезпечення. Наприклад, вилучається норма, за якою до мінімальної заробітної плати не включаються надбавки, доплати і компенсаційні виплати. За такого механізму оплати праці педагогічних працівників, як ідеться в рішенні комітету з посиланням на галузеву профспілку, частині з них може бути знівельовано надбавку за вислугу років, підвищення за педагогічні звання, оплату за виконання педагогічної роботи понад норму тощо.

Також ухвалений парламентом закон вносить зміни до частини 18 статті 37 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», якими до 31 грудня 2017 року продовжено обмеження в призначенні пенсії науковим працівникам і її обмеження працюючим пенсіонерам розміром 85 відсотків призначеного розміру.

ВНЗ І рівня акредитації, які до 1 серпня 2017 року не отримали ліцензію на підготовку освітнього ступеня бакалавра, згідно із законом, будуть віднесені до системи професійно-технічної освіти.

Щодо фінансування шкіл та ПТНЗ

Одне з ключових нововведень, що передбачають зміни до Бюджетного кодексу, – «гібридне» фінансування закладів освіти, зокрема ПТНЗ і шкіл.

Щодо ПТО, то до видатків держбюджету пропонується віднести видатки на оплату послуг із підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного замовлення у ПТНЗ за професіями загальнодержавного значення, перелік яких затверджується Кабміном, а також забезпечення загальноосвітньої підготовки у закладах. Загалом, як зауважив Роман Єрмоличев, така підтримка закладена в проекті держбюджет обсягом близько 2,2 мільярда гривень. Решту видатків забезпечуватимуть обласні бюджети, а також бюджети міст – обласних центрів. За словами Володимира Ковтунця, завдяки таким крокам буде вирішено проблеми ПТО, які виникали цьогоріч.

Вам також має сподобатись...