Щодо міжнародного іспиту з основ медицини, – Експерти МОЗ

Аналіз робочої групи Міністерства охорони здоров’я щодо складання міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM) студентами медичних університетів.

Робоча група Міністерства охорони здоров’я провела аналіз складання міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM). Через численні та масштабні порушення норм доброчесності та правил проведення іспиту успішність складання IFOM 2019 не впливатиме на долю студентів. Всі студенти, які складали іспит та не були залучені до порушень, мають бути переведені на 4 курс.

12 серпня 2019 року відбулося засідання робочої групи МОЗ України, до якої увійшли представники університетів, студенти яких мали найбільшу кількість правильних відповідей, а саме Тернопільського національного медичного університету, Львівського національного медичного університету, Національного медичного університету ім. Богомольця, а також Ужгородського національного університету.

«Учасники робочої групи МОЗ України, яка проаналізувала успішність складання міжнародного іспиту з основ медицини-2019, підтвердили, що запровадження цього іспиту суттєво вплинуло на бачення розвитку медичної освіти усіма суб’єктами навчального процесу – як адміністрацією університетів, так і самими студентами. Зважаючи  на недоброчесність окремих студентів та суттєві недоліки в адмініструванні проведення іспиту, робоча група дійшла висновку, що оцінки за IFOM 2019 не впливатимуть на долю студентів», – заступник міністра охорони здоров’я заявив Олександр Лінчевський.

Робоча група розглянула масштаби впливу численних порушень норм доброчесності та правил складання іспиту, зафіксованих під час складання 1-3 липня цього року. Через безпрецедентну кількість порушень, зокрема, розкриття частини тестових завдань у перший день складання та розповсюдження їх серед студентів, які складали іспит 2 і 3 липня, робоча група дійшла таких висновків:

– Всі студенти, які з’явились і складали тест 1-3 липня, мають бути переведені на 4 курс і продовжити навчання;

– Студентів, які було помічені в порушеннях норм доброчесності та правил проведення іспиту, зокрема фотофіксації тестових завдань та розповсюдження їх у публічному доступі, рекомендовано відрахувати з університетів;

– Ті студенти, які не з’явилися на іспит, є такими, що не склали. Таким студентам буде надана можливість перескласти іспит впродовж наступного навчального року. Ті студенти, які не з’явились на складання іспиту з поважних причин, матимуть можливість наступного року скласти міжнародний іспит з основ медицини вперше.

«Міжнародний іспит є інструментом незалежного оцінювання, а відтак унеможливлює корупцію. Робоча група наголосила на необхідності закріплення незалежного оцінювання як невід’ємної частини Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це означає, що прийшов кінець епохи продажу дипломів лікаря в Україні. Українські пацієнти заслуговують на доброчесного порядного висококваліфікованого лікаря, а не шахрая у білому халаті», – наголосив Олександр Лінчевський.

Досвід проведення IFOM у 2019 році буде застосовуватися університетами й надалі. Експерти підтвердили кореляцію між кількістю правильних відповідей студентів та проактивною позицією університетів щодо адаптації планів і програм до міжнародних стандартів, та надання належної підтримки своїм студентам для підготовки до складання іспиту.

Як відомо, МОЗ України разом з Центром тестування при МОЗ України представили аналіз оцінок міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM), який студенти-медики складали вперше як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Складала тест і перевіряла успішність складання найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція – Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США).

Загалом IFOM склали 10 099 студентів, що складає понад 77% третьокурсників.

Вам також має сподобатись...

  • Новини

  • Оновлення

  • Замовлення Веб Деканат

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Зворотний зв'язок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Зворотний зв'язок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Пакети послуг технічної підтримки

    Послуги
    Базовий
    Стандартний
    Розширений
    Розробка нової звітності
    ні
    ні
    так
    Консультації по skype/Робоча група
    ні
    ні
    так
    Консультації по email
    ні
    так
    так
    Оновлення до нової версії
    так
    так
    так
    Форум
    Ні
    Ні
    так
    % від діючої вартості системи в рік
    10%
    15%
    25%

    Безкоштовна технічна підтримка користувачів АСУ «ВНЗ» здійснюється протягом 12 місяців після підписання договору про купівлю програми.

    Шановні користувачі! У зв’язку із зростанням курсу валют, вартість технічної підтримки буде розраховуватися від діючих цін на АСУ ВНЗ на день укладення договору.

    АСУ ВНЗ: Приймальна комісія

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    АСУ ВНЗ: Деканат

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    АСУ "ВНЗ": Повна версія

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.

    Замовити розрахунок

    Залиште своє повідомлення, і ми незабаром зв’яжемося з Вами.