Відповідно до нового закону «Про вищу освіту» та необхідності забезпечення додаткових гарантій рівного доступу до вищої освіти усім абітурієнтам, були запроваджені нові елементи в технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році.
Інформація була зазначена у роз’яснювальних листах УЦОЯО, що отримали директори українських шкіл, ліцеїв, гімназій та колегіумів.
Як зазначив уповноважений орган, серед інновацій в процедурі ЗНО є впровадження дворівневих сертифікаційних робіт з двох навчальних предметів, визначення результатів ЗНО за новою методикою, обмеження строку дії сертифікату ЗНО одним роком, проведення державної підсумкової атестації з української мови для всіх випускників у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Також, вагомим доповненням до процесу складання ЗНО у 2015 році є рівні складності з математики, української мови і літератури, а саме: базовий та поглиблений. Про обраний рівень складності абітурієнти будуть вказувати під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Важливих змін зазнав і «Пороговий бал», який у минулі роки встановлювався на рівні 124 баллів. Зараз цей показник буде визначати група експертів, до складу якої будуть залучені педагогічні працівники, які мають досвід викладання в навчальних закладах різного типу, викладачі вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, науковці з усіх регіонів України.
Обмеження терміну дії сертифіката ЗНО зумовлено кількома важливими факторами, по-перше — результати ЗНО абітурієнтів різних років некоректно порівнювати, адже оцінка за шкалою 100 – 200 балів є рейтинговою, що вказує на місце результату абітурієнта серед результатів інших абітурієнтів, які складали тест із певного предмета, а по-друге — у 2015 році буде запроваджена нова система визначення результатів ЗНО.